צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  פסטיבלים

  צ'יאנג מאי מארחת פסטיבלים תאילנדיים רבים, כולל:

  • לואי קראתונג (Loi Krathong; מכונה בפי המקומיים יי פנג), נערך על הירח המלא של החודש ה-12 בלוח השנה הירחי התאילנדי המסורתי, בהיותו הירח המלא של החודש השני בלוח השנה הישן של לאנה. בלוח השנה המערבי הוא נופל בדרך כלל בנובמבר. מדי שנה אלפי אנשים מרכיבים מיכלי עלי בננה צפים (kraatong) מעוטרים בפרחים ונרות ומפקידים אותם על נתיבי המים של העיר בפולחן אלת המים. פנסי שמיים בסגנון לאנה (khom fai או kom loi), שהם כדורים פורחים העשויים מנייר, משוגרים לאוויר. הוא האמין כי פנסי השמים האלה עוזרים לשחרר את המקומיים מצרות ומשמשים גם לקישוט בתים ורחובות.
  • סונגקראן מתקיים באמצע אפריל כדי לחגוג את ראש השנה התאילנדי המסורתי. צ'יאנג מאי הפכה לאחד המקומות הפופולריים ביותר לבקר במהלך פסטיבל זה. מגוון פעילויות דתיות ומהנות (בעיקר קרב המים העירוני חסר ההבחנה) מתקיימות מדי שנה, יחד עם תהלוכות ותחרות יופי של מיס סונגקראן.
  • פסטיבל הפרחים של צ'יאנג מאי הוא פסטיבל בן שלושה ימים המתקיים בסוף השבוע הראשון של פברואר בכל שנה; אירוע זה מתרחש כאשר הפרחים הממוזגים והטרופיים של צ'יאנג מאי נמצאים בפריחה מלאה.
  • פסטיבל טאם בון חאן דוק, פסטיבל אינטאצ'ין (Inthachin – עמוד העיר), מתחיל ביום הירח ההולך ופוחת בחודש הירחי השישי ונמשך 6-8 ימים.
  • החגיגות הבודהיסטיות המקומיות הבולטות הן יום ויסאקהה בוקה (Visakha Boka Day) בדוי סוטפ (Doi Suthep – הר), שבו אלפי בודהיסטים עושים את המסע ברגל לאחר השקיעה, מבסיס ההר ועד למקדש הפסגה וואט דוי סוטפ (Wat Doi Suthep). [33] יום מאקה בוקה נחגג במקדשים חשובים (וואט פרה סינג, וואט צ'די לואנג, וואט פרה תאט דוי סוטפ ווואט סרי סודה) עם אלפי משתתפים.